Každého záujemcu radi privítame aj so psíkom na nezáväznú návštevu. Termín si prosím dohodnite telefonicky aspoň 2 dni vopred, aby sme si podľa toho zariadili čas a ostatné aktivity so psíkmi. 

Pre väčšinu ľudí je dôležité, aby vedeli, kde a s kým svojho psíka nechávajú, rovnako pre psíkov, ktorí nie sú zvyknutí na cudzie prostredie, môže byť výhodou, keď to už u nás poznajú vopred a majú pozitívnu skúsenosť, že sa im tu nič zlé nestalo a išli potom s páničkom zase domov. Z našej strany ale návšteva nie je povinná a bez problémov prijmeme aj psíka, ktorého ešte nepoznáme.

Povinná výbava je očkovací preukaz a obojok, odporúčame tiež vlastné krmivo, na ktoré je psík zvyknutý. Všetko ostatné – misky, peliešky, vodítka, deky, vankúše, hračky – všetkého máme dostatok a nie je potrebné psíkovi nič ďalšie nosiť. Samozrejme pokiaľ mu chcete priniesť napr. vlastnú deku, tak nie je problém a nastelieme mu ju ☺ Odporúčame však, aby ste mu nosili len také deky/peliešky, ktoré je možné v prípade potreby oprať.

Všetci psíkovia spia vo vnútri rodinného domu, kde aj bývame. V miestnostiach sú porozdeľovaní podľa sympatií a temperamentu, tak, aby mal každý dostatok možností a priestoru na pohodlie a oddych. 

Psíkov prijímame/odovzdávame cez pracovné dni medzi 7,00-11,00 a poobede medzi 15,00-19,00, cez víkendy a sviatky v čase 9,00-11,00 a 15,00-19,00. Denný program závisí do veľkej miery od počasia. Keď je pekne, psíkovia trávia vonku v našej veľkej oplotenej záhrade maximum času, samozrejme s ohľadom na svoj vek, temperament a prípadné zdravotné obmedzenia. Pozemok máme plotom rozdelený na dve časti, čo nám umožňuje rozdeliť psíkov na skupinky, ak napríklad niektorí chcú len leňošiť na slnku, kým iní sa chcú bláznivo naháňať. V zime alebo nepríjemnom počasí sú venčenia kratšie a psíkom vytvoríme miesto na hranie vo vnútorných priestoroch – majú k dispozícií posteľ, matrace, gauč, koberčeky…

Kŕmime obyčajne 1-2x denne – podľa toho, ako je psík zvyknutý z domu, u šteniatok podľa veku aj častejšie. Samozrejme po kŕmení má každý psík minimálne 1,5-2 hodiny pauzu od venčenia a aktivít, aby sme predchádzali riziku torzie žalúdka.

Napriek tomu, že sme Vám k dispozícii počas celej otváracej doby, veľmi nám pomôže, keď vieme, kedy asi Vás môžeme očakávať, rovnako ak nám dáte vedieť, keď sa Vám očakávaný príchod posunie na skôr či neskôr. Umožní nám to lepšie si zorganizovať čas a povinnosti okolo psíkov. Napríklad keď očakávame nováčika, všetkých ostatných dáme dnu, aby si to u nás na začiatku mohol nový psík najprv v pokoji pooňuchávať, označkovať, zoznámiť sa najprv s prostredím aj s nami a až potom mu do výbehu pridávame psích kamarátov. Naopak, keď prichádza pravidelný hosť, už vieme, s kým je kamoš, a práve tých psíkov mu v čase jeho príchodu „pripravíme“ do výbehu a dáme pozor, aby sme ich napríklad predtým nekŕmili a mohli sa práve oni spolu pohrať. Inokedy zas máme niekoho na kúpanie, čo znamená, že asi hodinu nevieme zároveň prijímať/odovzdávať psíkov, a preto si to vždy plánujeme na čas, keď nikoho nečakáme. 

V dome so psíkmi bývame aj my a neostávajú tu sami ani mimo otváracích hodín, no napriek tomu je nutné ich dodržiavať. A to nielen kvôli úradom alebo nášmu času na rodinu či oddych, ale aj kvôli korektnosti voči našim susedom. Upozorňujeme, že po 19-tej hodine už psíkov nepreberáme, preto si prosím čas príchodu naplánujte radšej na skôr, aby Vás nezdržala napríklad dopravná situácia. Rovnako ak nestíhate psíka vyzdvihnúť, prosíme dať vedieť ešte pred 19-tou, aby sme si dohodli vyzdvihnutie na druhý deň ráno (resp. kedy Vám to nasledujúci deň vyhovuje)

Okrem bežných povinných očkovaní vyžadujeme aj vakcináciu proti tzv. kotercovému kašľu. Očkovanie treba absolvovať aspoň týždeň pred pobytom a potom chráni 1 rok – veterinár Vám určite povie viac.

Kotercový kašeľ je časté infekčné ochorenie dýchacích ciest, ktoré síce nie je životu nebezpečné, je však mimoriadne nákazlivé, psíkom spôsobuje veľmi nepríjemný, úporný kašeľ a nezriedka si vyžaduje aj liečbu antibiotikami. Šíri sa vzduchom, takže prakticky nie je možné zabrániť jeho prenosu, podobne ako je to s chrípkou u ľudí, ktorá tiež hrozí najmä vo väčších kolektívoch. 

Očkovanie proti tomuto kašľu existuje aj vo forme vstreku do nosa, takže má menšie riziko nežiaducich účinkov a vyššiu účinnosť priamo na slizniciach, ako očkovanie vo forme injekcie.

Obyčajne to vôbec nie je potrebné. No pokiaľ psík trpí veľkým strachom z cudzích ľudí či prostredia, máva úzkosti alebo problémové správanie, prosíme Vás, aby ste si s nami skúšobný pobyt dohodli. Je to dôležité najmä pre dobro Vášho psíka, jeho pohodu a bezpečnosť. Chceme tiež vždy zodpovedne zvážiť, či takému psíkovi vieme poskytnúť vhodné prostredie a také podmienky, aby si nechtiac neublížil napr. pri snahe utiecť (nemusíte sa obávať, od roku 2013 doteraz sme takto odmietli len jedného jediného psíka).

Pri zoznamovaní cudzích psíkov sme vždy opatrní, aby nedošlo k zbytočným konfliktom. Psíkov, u ktorých je riziko, že by si nemuseli „sadnúť“, necháme najprv pobehať v susedných výbehoch, aby sa mohli cez plot oňuchať bez priameho kontaktu. Podľa reakcií potom psíkov zoznamujeme ďalej, alebo keď vidíme, že sú medzi nimi vyslovene nesympatie, tak ďalší kontakt nesilíme a každého necháme s takými parťákmi, s ktorými sa bez napätia vyhrá a vybehá. 

Prijímame aj psíkov, ktorí sú k iným psom neznášanliví (alebo sa neznesú napr. s rovnakým pohlavím), prosíme však, aby ste nás na to upozornili vopred, aby sme podľa toho mohli prichystať priestory. Pokiaľ psík nie je v kontakte s inými spoľahlivý, ale je navyknutý na náhubok počas venčenia, môžete mu ho priniesť a umožníte nám tak jeho intenzívnejšiu socializáciu – keďže v prvom rade musíme dbať na bezpečnosť všetkých psíkov a pokiaľ je niektorý priamo agresívny, tak ho venčíme aj ubytujeme samostatne.

Záhrada je zabezpečená plotom zo všetkých strán, väčšinou dvojitým. Napriek tomu vás prosíme, aby ste nás upozornili, pokiaľ váš psík rád uteká, preskakuje ploty a podobne, aby sme dávali pozor ešte dôslednejšie.

Pobyt v psej škôlke / hoteli je zaujímavý aj pre psíkov, ktorí sú už starší alebo až tak neobľubujú hry s inými psami. Samotný pobyt v záhrade psíkovi poskytuje množstvo podnetov a zamestnáva mu hlávku. Máme tiež skúsenosť, že pri pozorovaní hier iných psíkov v sebe nezriedka objavia „hravú stránku“ aj tí nesmelší či starší a nakoniec sa predsalen zapoja ☺ 

Áno samozrejme, ideálne sms alebo správou na facebooku, keďže na zdvíhanie telefónu nemáme pri psíkoch vždy voľné ruky ☺ Ak si nájdeme zmeškaný hovor, zavoláme vám naspäť, takže sa nemusíte zľaknúť, ak sa náhodou hneď nedovoláte.

Do starostlivosti prijímame aj psíkov, ktorí majú špeciálne potreby. Upozornite nás na to prosím vopred, napr. ak má psík problémy s pohyblivosťou, trpí inkontinenciou alebo má akékoľvek obmedzenia či zdravotné problémy, aby sme mu podľa toho prispôsobili priestory alebo program. Pri zdravotnej starostlivosti si v závislosti od časovej náročnosti dohodneme príplatok, ale samozrejme bežné podávanie liekov či kvapiek do očí/uší je bezplatné. Pre uľahčenie nám prosím napíšte dávkovanie priamo na krabičku lieku. 

Ak je to potrebné, zdravotný stav psíka samozrejme riešime s veterinárom. Pokiaľ je to možné, snažíme sa majiteľa informovať čo najskôr, no ak máme podozrenie, že so psíkom niečo nie je v poriadku, zbytočne nečakáme. Spolupracujeme s veterinármi, ktorých máme overených doslova desaťročia a klinika je vybavená ultrazvukom, röntgenom, laboratóriom i chirurgickou sálou.

Pokiaľ u nás fenka začne hárať, dáme Vám o tom vedieť, samozrejme sa o ňu postaráme aj po zvyšok pobytu a zabezpečíme, aby nedošlo k žiadnej „nehode“. Za dni pobytu, kedy fenka hára, potom účtujeme príplatok 50%, ako je uvedené v cenníku. 

Nejaká otázka?

Adresa

Výtvarná ul.
Bratislava

Kontakt

Tel: 0948 733 073
Email: zvieraciadruzina@gmail.com

Copyright © 2019. Všetky práva vyhradené.